Rozwiń

Znajdź OMki, grupy lub organizacje z Twojej okolicy

Na mapie zaznaczone są organizacje polskie oraz niemieckie

Co robimy? Ostatnie projekty i działania stowarzyszenia Ob. M.


Poprzedni Następny
Mamy Prawo

Mamy Prawo

W ramach projektu "Mamy prawo" przeprowadziliśmy audyt społeczny wszystkich 28 szpitali i oddziałów położniczych w województwie małopolskim, bezpłatne konsultacje z prawnikiem dla kobiet oraz zorganizowaliśmy 20 kręgów okołoporodowych, gdzie w bezpiecznej atmosferze matki dzieliły się ze sobą swoimi historiami porodowymi ? tymi dobrymi i tymi trudnymi.

Projekt realizowany jest od kwietnia 2015 do kwietnia 2016 r. W okresie od 1 lipca 2015 do 17 stycznia 2016 roku prowadzony był audyt społeczny oddziałów i szpitali położniczych. W pierwszym kwartale 2016 roku zostało przygotowanych 28 raportów cząstkowych dla wszystkich szpitali oraz raport ogólny dla całego audytu prezentujący stopień wdrożenia i przestrzegania standardów okołoporodowych w województwie małopolskim. W kwietniu 2016 r. odbyły się spotkania z dyrekcją, ordynatorami oraz personelem medycznym wszystkich szpitali. Wyniki badania oraz informacja od szpitali na temat podjętych działań zostaną podane do wiadomości publicznej i pomogą w dalszej części projektu - prowadzeniu działań rzeczniczych na rzecz poprawy wdrażania standardów i jakości opieki okołoporodowej w całym kraju.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x