Rozwiń

Idea

autor: dodano: 05.12.2012 TAGI:

 

Udział kobiet w życiu publicznym w Polsce jest ciągle mniejszy niż mężczyzn, a szkoda, bo kobiety, a szczególnie mamy, mogą wnieść do społeczeństwa nieoceniony wkład i unikalny punkt widzenia. Niezliczone umiejętności potrzebne do matkowania niosą ze sobą wielki potencjał, który można wykorzystać także dla dobra społeczeństwa. Oprócz kompetencji związanych z matkowaniem, mamy posiadają różnorodne umiejętności, zalety, talenty, specjalistyczną wiedzę i życiową mądrość jako osoby.

Niestety, jak wynika z osobistych doświadczeń uczestniczek projektu oraz licznych badań socjologicznych (m.in. raport  Women in Europe, Pariteia 2007; IRS 2009) mamy małych dzieci często nie mają możliwości angażowania się w sferę publiczną z powodu nadmiaru obowiązków domowych i stereotypów. Jeśli nawet mają czas i chęci, nie bardzo wiedzą co i jak mogę zrobić. Brak jest wzorców aktywnego społecznie macierzyństwa. Takich wzorców ma dostarczyć projekt i portal ObywatelMama.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x