Rozwiń

Pierwsze OM-ki
uczestniczki projektu Obywatel Mama

autor: dodano: 08.10.2012 TAGI:

 

Joanna Rosner

Jestem OMką ponieważ moje dziecko ma dopiero 14 miesięcy a już doprowadza mnie do rozpaczy ;) Postanowiłam, że nie chce być zakładniczką swojego dzidziora - zamkniętą w czterech ścianach. Urlop macierzyński albo wychowawczy też może być okazją do działania, poznawania i inspirowania. Chciałam się spotykać z innymi kobietami wymieniać ciuszki i zabawki ale też sprytne sposoby wychowawcze. Kobiece kregi mają wielką moc!

 

Edyta Kania

Mam na imię Edyta. Jestem mamą dwóch dziewczynek w wieku 2 i 5 lat. Na urlopie wychowawczym bardzo brakowało mi kontaktu z innymi mamami w moim wieku i o podobnych problemach. W grupie OMek znalazłam duże wsparcie i zrozumienie. Teraz wiem, że razem można zdziałać dużo dobrego. I wiele jeszcze przed nami! Mamy, nie zamykajcie się w czterech ścianach! Jeśli zaczniecie działać, los postawi przed wami nowe osoby i wyzwania, dzięki którym wasze życie znowu nabierze pozytywnych kolorów. Mama może więcej!

 

Anna Sokół-Nowak

Jestem Omką, bo jestem mamą świadomą rodzicielstwa i wszystkich jego aspektów. Jestem typem społecznika, któremu nie straszne jest pomaganie innym, doradzanie, dzielenie się swoimi pasjami, ale i wątpliwościami. Jestem otwarta na zmiany i chętnie udoskonalam swój mały Folwark, by był jeszcze lepszy i szczęśliwszy. Angażuję całe moje rodzinne społeczeństwo w wiele ciekawych akcji i cieszę się z każdej rzeczy, która spotyka mnie na drodze życia. Budujące jest to, że wokół siebie znalazłam tyle wspaniałych i różnorodnych kobiet, które swoim życiem, co dzień udowadniają, jak są wyjątkowe i jak duże znaczenie ma to co robią dla siebie, innych i Świata. Jestem Omką, bo nie boję się że jestem sama w swoich przekonaniach, że życie Tu i Teraz ma ogromny wpływ na to co będzie w przyszłości.

 

Małgorzata Wąsik-Jarosz

Człowiek potrzebuje innych ludzi na co dzień. Ja uwielbiam kontakt z ludźmi, a w ostatnich latach życia, szczególnie z grupami kobiet. Jestem przekonana, że niezależnie od tego, czy się jest domatorem, czy też imprezową duszą towarzystwa, czy się pracuje w korporacji, czy też w zaciszu domowym – to potrzebna jest świadomość, że jest taka grupa do której się przynależy. Jestem Mamą Adasia i jest to cudne, ale też absorbujące zadanie. W projekcie Obywatel Mama nie tylko my stworzyłyśmy silną grupę, ale też nasze dzieci spotykając się przez te pół roku, zacieśniły więzi. I to pomaga w inspirującej codzienności, bo Joasia świetnie gotuje, jedna Ania mnie rozśmiesza, druga Ania stawia do pionu, a jeszcze mam zaległą kawę z Anitką… Mój Adam wyściguje się z Ewkowym Mieszkiem, a mój Mąż planuje podróż dookoła świata z innym poznanym tu Tatą…

 

Anna Bradecka

Witam wszystkie mamy. Nazywam się Ania Bradecka. Zajmuję się domem i dorywczą pracą kilka razy w tygodniu. Jestem mężatką od 1998r,  mój wybrany ma na imię Ireneusz z którym mam wspaniałe dzieci: Szymona lat 13 i Karolinę lat 5. Do projektu zgłosiłam się w ostatni dzień zgłoszeń. Była to decyzja spontaniczna i nie liczyłam że się dostanę. Jestem osobą mało kontaktową, małomówną i przez ten projekt z Obywatel Mama chciałam się odblokować. Bardzo się cieszę że poznałam takie wspaniałe kobiety. Pozdrawiam. Ania.

 

Magdalena Miłosława Miłoń

Od trzech lat jestem mamą Szymka, od dwóch lat samotnym rodzicem od roku rodzicem zamieszkującym Podgórze. Brakowało mi znajomości, czułam się osamotniona i chciałam coś zmienić w sobie, w otoczeniu i przede wszystkim wyjśc do ludzi. Od kilku lat współpracuję z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami przy projektach społecznościowych, ale do tej pory nie miałam mozliwości tworzyć, działać, mieć realny wpływ. OMki podniosły mi samoocene, poznałam inne mamy, zobaczyłam że nie jestem sama, że inni maja podobne problemy i że w stadzie siła. Czas spędzony z innymi mamami był dla mnie genialny pod względem rozowju osobistego, uaktywnienia swojej osoby.

 
 
 
Anita Śmiełowska
 

Cześć! Mam na imię Anita i jestem mamą 3 letniej Hani i 3 miesięcznej Ewy. Będąc ponownie w ciąży wiedziałam, że okres samej ciąży i urlopu macierzyńskiego chcę wykorzystać jak najbardziej aktywnie: poznać inne mamy, by wspólnie spędzać czas, wymieniać się doświadczeniem, myślami; rozwijać swoje umiejętności i uczyć się nowych; zmienić coś w mojej dzielnicy, by była bardziej przyjazna mamie z wózkiem.  Dzięki projektowi OM te wszystkie założenia udało się zrealizować!

 

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x