Rozwiń

Warkocze Białki - artystyczny performens nad rzeką Białką

"27 Kwietnia wybierzemy się nad rzekę Białkę i tam rozpleciemy warkocz i nakręcimy film. Wspólne rozplatanie warkocza nad rzeką i liczenie metrów, będzie miało charakter artystycznego performensu, a jednocześnie będzie wspólnym happeningiem. 
Warkocze Białki to Akcja społeczno - artystyczna podjęta w celu uratowania rzeki Białki przed regulacją i pogłębieniem. Chcemy, aby nasze działanie pomogło w nagłośnieniu problemu dewastacji małych rzek w Polsce oraz wpłynęło na zmianę świadomości i naszego do nich stosunku.

Akcje rozpoczęli wspólnie Cecylia Malki i Paweł Augustynek Halny, kuratorka Galerii Bunkier Sztuki Aneta Rostkowska, założycielki Wodnej Masy Krytycznej Małgorzata Nieciecka i Martyna Biernacka, Monika Kotulak ekspertka w sprawie Białki z klubu Przyrodników. W akcję włącza się coraz więcej osób i organizacji, ma ona charakter otwarty i wszystkich do niej gorąco zapraszamy.
Organizatorem Akcji jest Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki."


Hej! skomentuj powyższy materiał!

Bądź sobą,

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj

Nie masz swojego konta? Zarejestruj się

Komentarze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x