Rozwiń

Protest przeciwko likwidacji szkół i prywatyzacji edukacji (Kraków)


Politycy, którzy roztrwonili prawie miliard złotych na budowę dwóch stadionów, a teraz wydają kolejne miliony na organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie, stwierdzają, że dzieci oraz pracownice i pracownicy szkół są obciążeniem dla budżetu. Przypomnijmy im, że finansowanie edukacji jest jednym z podstawowych zadań samorządu. To politycy i urzędnicy, którzy nie są w stanie tego zadania realizować, stanowią obciążenie miejskiego budżetu i powinni zrezygnować z pełnionych funkcji!

Protestujemy, ponieważ Wydział Edukacji zamienił się w Wydział Likwidacji i Prywatyzacji Edukacji. Protestujemy, ponieważ wkurza nas, że na billboardzie Donalda Tuska z kampanii wyborczej widnieje hasło "Nie róbmy polityki. Budujmy szkoły", a krakowscy radni PO entuzjastycznie wspierają cięcia w oświacie, likwidację szkół i prywatyzację stołówek. Protestujemy, ponieważ uważamy, że niż demograficzny powinien być traktowany jako okazja do polepszenia warunków nauki w szkołach. Protestujemy, ponieważ władze miasta po raz kolejny wykazały się rażącą niekompetencją (dane w uchwałach o likwidacji szkół są często nieaktualne, a kryteria oceny szkół niesprawiedliwe) i zlekceważyły społeczności szkolne przekazując decyzje o likwidacji między przerwą świąteczną a nowym rokiem. Protestujemy, ponieważ władze miasta systematycznie manipulują opinią publiczną (np. stwierdzając, że Okrągły Stół Edukacyjny wypracował kryteria likwidacji szkół i nie podając do publicznej wiadomości prognoz GUS-u wskazujących na wzrost liczby uczniów w Krakowie o 11 tysięcy do 2020 roku). Protestujemy, ponieważ władze miasta lekceważą potrzeby setek tysięcy mieszkańców i mieszkanek Krakowa. Protestujemy, ponieważ podstawą rozwoju miasta powinny być inwestycje w edukację, opiekę zdrowotną i transport publiczny, a nie trwonienie pieniędzy na igrzyska!

Wszystkich wytrwałych zapraszamy również na posiedzenie Komisji Edukacji RMK we wtorek o 16.00 i obrady Rady Miasta Krakowa w środę od 10.00.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DO AKTYWNEGO WŁĄCZENIA SIĘ W ORGANIZACJĘ PROTESTU!
Kontakt:
Tomasz Leśniak
tlesna@gmail.com
https://www.facebook.com/Edukacjadobrempublicznym


Hej! skomentuj powyższy materiał!

Bądź sobą,

Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj

Nie masz swojego konta? Zarejestruj się

Komentarze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

x